НАПИСАННЯ КАРТИН У ТЕХНІЦІ «ПО-МОКРОМУ»

Тема. Малювання картин у техніці по-мокрому.
Метою заняття є розвиток таких компетентностей:
пізнавальної – ознайомити з правилами і прийомами роботи з аквареллю;
практичної – навчити створювати картини у техніці «по-мокрому», виховувати у дітей зацікавлення процесом малювання фарбами та створенням власних шедеврів;
творчої – розвиток творчих здібностей, просторової уяви та фантазії вихованців, формування їх естетичних смаків;
комунікативної - формування ціннісного ставлення до себе та інших; виховання працелюбства, розвиток уміння самостійного пошуку вирішення проблем, навички роботи у групі та мікрогрупі;
соціальної - розвиток у вихованців моральних і духовних якостей особистості, здатності до самореалізації та самоорганізації; формування доброзичливості, толерантності, професійного самовизначення.

Мета. Провести бесіду про мистецтво живопису; розвивати уяву, фантазію;

Обладнання. Зразки дитячих робіт, акварель, папір А-4, пензлі №10, №6, №3, палітра, стаканчик для води, олівець.

Хід заняття


І. Організаційна частина.
Організація дітей для проведення заняття.
ІІ. Робота над темою заняття.
1. Вступна частина.
Акварель – це унікальний різновид живопису, в якому картини створюються на папері водорозчинними фарбами. Різні техніки малювання аквареллю застосовувалися ще в Стародавньому Єгипті, на Сході і в Європі з часів Середньовіччя.
Сьогодні акварельний живопис дарує нам різноманіття технік та прийомів. Прозорість, плинність і неповторна краса акварелі захоплює, а відносна простота виконання дозволяє творити в цій техніці з раннього віку.

2. Особливості живопису аквареллю.
Техніка малювання аквареллю найбільш ефектна і непередбачувана. Аркуш паперу змочується водою, ступінь вологості регулюється художником в залежності від творчого задуму. Завдяки перетіканню фарб і сполучень утворюються красиві переходи кольору, а живопис стає легким і прозорим. (Діти, хто вже малював у даній техніці?).

Таким чином можна створювати картини в один сеанс, не даючи аркушу висохнути в процесі роботи. Такий прийом називається А-ля прима. Часто акварелісти використовують живопис «по-мокрому» в поєднанні з іншими техніками, починаючи на вологому аркуші, а згодом опрацьовуючи деталі вже на злегка вологому аркуші.


3. Перегляд ілюстрацій картин, що виконані у техніці «по мокрому» (з коментарем керівника гуртка).

Роботи Анни Шевченко - Художниці
Робота Оболонкової Юлії
4. Практична робота. Поетапне виконання картини аквареллю по-мокрому керівником.
Все просто: аркуш паперу (а іноді якась ділянка) змочуємо водою і легкими мазками пензлика промальовуємо потрібні відтінки кольорів. Поки ще не висох перший колір, поряд кладемо наступний і фарби цікаво змішуються. Контролювати процес тим легше чим сухіший папір.

Але насправді, за вільною течією води і фарб ніхто не йде, адже художник ставить перед собою завдання зобразити конкретну композиційну схему, і тут, як і всюди слід дотримуватися етапів роботи.

Діти малюють
Щось вагоме навряд чи може з’явитися на світ без ескізів, чи хоча б начерків у блокноті і нехай творча атмосфера цього прийому не навіває оманливі думки, що саме собою все зв’яжеться. Воля воді і фарбам надається, але в рамках творчої співпраці з ними.
Спочатку слід просто спробувати доторкнутись до можливостей цієї техніки, і я пропоную виконати декілька простих вправ, щоб відчути, як поводять себе фарби на папері що має різний ступінь зволоженості.
Для цього готуємо на палітрі два досить насичених розчини, наприклад, жовтого і синього кольорів. А тепер по аркушу паперу найширшим пензликом, змоченим у воді, проводимо одну під одною чотири горизонтальні смуги. Перша смуга нехай буде «наймокріша», а остання ледь змоченою. Меншим пензликом робимо один під одним легенькі мазки в кожній із змочених смуг і поспостерігаємо як розпливуться вони в залежності від кількості води на папері. Тепер праворуч мазків поставимо вже декілька крапок. І, нарешті, наносимо поруч обидва кольори на кожну із смуг і спостерігаємо за такою взаємодією та проникненням фарби.

ІІІ. Практична частина.
Далі, творче завдання, ціль якого – це здобуття перших навичок. Ми створимо пейзаж, в якому основну частину займе небо. Намалюємо красиві вечірні хмаринки та частину степу.

Головне, - це відчути, як поводить себе фарба на вологому папері та іти слід, як і завжди в акварелі, від світлого до темного (спочатку світле і тепле, потім темне і холодне) і спочатку пишемо загальні маси по дійсно мокрому, а дрібні і тонкі деталі – наприкінці по майже сухому паперу.

Етапи роботи

Виконання дітьми картин у запропонованій техніці.

Деякі з робіт гуртківців

ІV. Підсумок заняття.
Перегляд і демонстрування дитячих робіт.
Тож, діти, скажіть, що найбільш вразило вас?
У якій послідовності ви виконували свої картини?
Чим особлива техніка «по-мокрому»?
Які нові навички ви сьогодні набули?
Дякую вам за старання.



БІБЛІОГРАФІЯ

1. Чаварра Х..Ручная лепка.-М.: Астрель, 2003.
2 . http://bizslovo.org/
3. http://doshkolenok.kiev.ua/.
4. http://jijour.com/

This site was made on Tilda — a website builder that helps to create a website without any code
Create a website